nasi partnerzy:

Działania Fundacji związane z prowadzeniem badań przesiewowych Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu Badabada

Fundaja podpisała Porozumienie Partnerskie z Fundacją Synapsis z siedzibą w Warszawie i uzyskała uprawnienia do prowadzenia badań przesiewowych w celu wczesnego wykrywania autyzmu.

Badanie dotyczy dzieci w wieku od 16-30 miesiąca życia,  prowadzą je odpowiednio przygotowani i przeszkoleni diagności i terapeuci – pracownicy Fundacji Puckie Centrum Diagnozy, Terapii i Edukacji.
Badania są bezpłatne.

Badania prowadzimy we wspólpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pucku oraz NZOZ-ami z terenu powiatu puckiego, ale Rodzice mogą zgłosić się bezpośrednio do Fundacji. Badanie złożone jest z kilku etapów - etap pierwszy polega na wypełnieniu przez Rodziców kwestionariusza zawierającego 20 pytań związanych z rozwojem dziecka.

Jeśli wyniki otrzymane w tym kwestionariuszu budzą niepokój naszych terapeutów, Rodzic wraz z Dzieckiem zapraszany jest na pogłębioną diagnozę - wszystko po to, by jak najszybciej wykryć ewentualne nieprawidłowości i zagrożenia.

Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem badania, prosimy o kontakt z Funacją: telefoniczny: 608 57 47 39;   531813885  lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


wczesna interwencja

  • współpraca z lekarzami
  • kierowanie do specjalistów
  • wczesne wykrywanie zaburzeń
  • diagnoza rozwojowa
  • terapia
  • wsparcie rodziny